„Santa Claus is coming to town”- i to szczera prawda!!!

Nie tylko w mieście, ale i w naszym internacie zawitała świąteczna atmosfera dzięki pięknym melodiom, magicznym dekoracjom i piernikowo- czekoladowym zapachom. Przedświąteczne spotkanie integracyjne dla wszystkich miało wprowadzić w AMERYKAŃSKĄ GWIAZDKĘ/ tradycję/. I tak też się stało! Dobrą zabawą był udział w występach na żywo, czyli karaoke i tańcu na matach. Całość uświetniła podawana na gorąco czekolada z piankami, lub bitą śmietaną, przepyszne, aromatyczne brownie z orzechami laskowymi i  degustacja ciasteczek i pierniczków. Do tego piernikowa herbata o niezwykłym aromacie z goździkami, anyżem, cynamonem, cukrem muscovado i cytrusowymi owocami. Czegóż chcieć więcej?.................Wspaniała atmosfera!

Czekamy teraz na święta w swoich domach.

 

 WESOŁYCH ŚWIĄT!!! 

Karolina Biernacka-Zaremba  i  Aleksandra Dopke

Zobacz FOTO

26 listopada 2014 młodzież z koła prawnego uczestniczyła w organizowanej cyklicznie przez Starostę Tucholskiego oraz Komendę Powiatową Policji w Tucholi debacie "Razem dbamy o bezpieczeństwo". Tym razem temat brzmiał: "Katastrofa drogowa- jak się zachować?

 

 

 

 

 


 

                             W TŁUSTY CZWARTEK W INTERNACIE SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ OTWORZYŁA KAWIARENKA, NA RAZIE TYLKO PRZEZ DWIE WIECZORNE GODZINY /OD 19:30 DO 21:30/ NA PRÓBĘ. OKAZAŁO SIĘ, ŻE POMYSŁ ZOSTAŁ ZAACEPTOWANY PRZEZ NASZYCH GOŚCI.MIŁA OBSŁUGA DWÓCH PRZYSTOJNYCH ,,KELNERÓW'' JACKA I KUBY PRZYCIĄGNĘŁA MNÓSTWO KLIENTÓW. MOŻNA BYŁO SKŁADAĆ ZAMÓWIENIA Z KARTY, A WYBÓR MENU BYŁ INTERESUJĄCY, MIN. CZEKOLADA NA GORĄCO Z BITĄ ŚMIETANĄ, PĄCZKI, MUFFINY, HERBATA Z DODATKAMI, GALARETKA. ZAPEWNE TO NIE WSZYSTKO, BO GUSTOWNY WYSRTÓJ KAWIARENKI W RUSTYKALNYM STYLU STWORZYŁ NIEZAPOMNIANĄ ATMOSFERĘ, ,JAK RÓWNIEŻ ŚWIETNIE DOBRANA MUZYCZKA W TLE DODAŁA OSOBLIWEGO UROKU.

ZAŁĄCZAMY ZDJĘCIA NA POTWIERDZENIE TYCH SŁÓW I AWANSEM ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NASZYCH EVENTÓW.

                                                                             Aleksandra Dopke

    Dzień Patrona (2.06.2014 r) naszej szkoły zakończył się imprezą plenerową w stylu MISJA PIKNIK 2014. Wielu naszych plenerowiczów postarało się, by ten dzień zaakcentować elementem ,,moro,, w swoim ubraniu. Dużą atrakcją była grupa harcerzy, która wraz z wychowawcami przygotowała całą scenorafię piknikową w stylu militarnym, prezentująć min. profesjonalne wojskowe stroje do zadań specjalnych, broń i innne sprzęty wyposażenia militarnego. /Koniecznie zobaczcie nasze zdjęcia!!!!/. Po drugiej stronie barykady rozszalała się kuchnia polowa, podając w tym sezonie pyszne hamburgery z dodatkami, amerykanki, gofry-jak zawsze wykwintne i stołówkową-wojskową grochówkę. Oczywiście proponowaliśmy udział w różnych sportowych konkurencjach:wbijanie gwoździ 8calowych w pieńki, strzelanie z procy do wieży z puszek, gry planszowe, nauka chodzenia i biegania na skyrunnerach, gra z wodnym balonem. Za udział w tych konkurencjach można było zdobyć puszkę z napojem chłodzącym lub watę cukrową na patyku. Jak co roku na pikniku można było sobie zrobić zdjęcie z Adamem Loretem w fotoshopie. Nad całością techniczną i muzyczną czuwała POZYTYWNA GRUPA RADIOWA. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia na następnym pikniku!!!

Karolina Biernacka-Zaremba i Aleksandra Dopke

Zobacz FOTO

 

Dla wychowawców

Informacje dla rodziców

Zjazd absolwentów TL- 50 lat

wycieczka rocznika 1978_1983 klasa1.jpg